Kiedy:
15 Maj 2015@17:00 – 19:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2015-05-15T17:00:00+02:00
2015-05-15T19:00:00+02:00
Gdzie:
AWF
Marymoncka 34
Warszawa
Polska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Fun Fan
793 333 592
Geocaching @ AWF | Warszawa | mazowieckie | Polska

FUN – GEOCACHING – czyli wyprawa na poszukiwanie skarbów 

 

GEOCACHING (gr. geo – Ziemia, ang. cache – schowek, skrzynka) to współczesna gra terenowa zdobywająca coraz większą popularność na świecie. Siega tradycji podchodów i poszukiwania skarbów. W tym przypadku jednak uczestnicy zamiast mapy z zaznaczonym punktem x, trzymają w rękach odbiornik gps.

Skarby znajdują się w skrzynkach (ang. geocache) przygotowanych przez innych graczy i skrzętnie schowanych w naszej przestrzeni. W specjalnym serwisie dedykowanym zabawie znajdziemy opis skrzynek, współrzędne lokalizacji oraz pomocne zdjęcia, by wyruszyć na naszą przygodę.

Cały świat jest planszą gry. Skrzynki schowane są nie tylko w miejscach o wybitnym walorach turystycznych, krajoznawczych, ale i miejscach nieznanych, usytuowanych poza głównym szlakiem turystycznym. Uczestnictwo w grze poszerza naszą wiedzę krajoznawczą. Wielką zaletą dla uczestników jest fakt, iż poszukiwanie skrzynek odbywa się w takcie naszej codzienności, pośród osób nieświadomych czekających skarbów.

Gdy skrzynka ze skarbami trafi w nasze ręce, wpisujemy się do dzienniku (ang. logbook), podajemy datę i godziną odnalezienia oraz swój nick .Ze skrzynki możemy wyciągnąć tylko jeden skarb i to pod warunkiem gdy mamy coś na wymianę. Szczęśliwcy mogą znaleźć tzw. geokreta – przedmiot podróżujący miedzy skrzynkami, którego szlak podróży można śledzić na serwisie http://geokrety.org/

Gaocaching z pomyślnością może być stosowanych w zajęciach outdoorowych. Poszukiwaczem skarbów może być każdy. Szczególną atencją cieszy się u najmłodszych osób, którzy oprócz poszukiwania uwielbiają tworzyć własne skrzynki. Tworzenie skrzynek przez uczniów, może być doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy o najbliższym otoczeniu. Sprawdza się podczas dodatkowych zajęć na koloniach, obozach. Wspomaga proces socjalizacji i działania w grupie, a przede wszystkim pobudza kreatywność. Wraz z odkrywaniem poznajemy historię miejsca w którym została ukryta.

 

Zbiórka ul. Marymoncka 34 przy bramie AWF

 

Zajęcia bezpłatne!!!

 

Informacje : www.funfan.pl  i na FB

zapisy: ania@funfan.pl 793 333 592